מנזר לטרון

לטרון,   ירושלים

אודות

על קצה המזלג


תמונות ממנזר לטרון נוב' 2010

 

התמונות צולמו בידי צימר תיירות בע"מ

 
 
 
 
מנזר לטרון מויקפדיה:
 
"מנזר השתקנים

מנזר גבירתנו של המכאובים, הידוע יותר בשם מנזר השתקנים, שוכן בלטרון, בקצהו הדרום-מזרחי של עמק איילון.

מבנה המנזר הוקם לראשונה בשנת 1890 בידי נזירים המשתייכים למסדר הטראפיסטי "לה טראפ". המקום אשר נבחר להקמתו הוא במורד הגבעה עליה שכן מבצר צלבני בעת שלטון הצלבנים בארץ ישראל. הקמת המנזר במקום נולדה מהעובדה כי צליינים נוצרים שעברו במקום פרשו את שם המקום "לטרון" במשמעותו הלטינית (לטרו=גנב). מכאן האמונה כי במום זה נולד "הגנב הטוב", שנצלב ליד ישו וחזר בתשובה לפני מותו.

הנזירים המתגוררים במקום מתאפיינים במיעוט בדיבור, קיום מטבח צמחוני ועבודה בחקלאות בשטחי המנזר, הכוללים כרמי זיתים וגפנים. במנזר אף פועל יקב בו מייצרים הנזירים את "יינות לטרון" הנמכרים במנזר ובחנות קטנה בקרבתו. כמו כן פועלת במנזר אכסניה המשמשת בעיקר למתנדבים צעירים מצרפת ומגרמניה.

בחצר המנזר מוצג אוסף ארכאולוגי ובו פריטים מאזור לטרון. בין הפריטים באוסף גלוסקמאות, שברי עמודים מעוטרים וכתובת קבר של חייל מהלגיון הרומי, הלגיון החמישי מקדוניקה.

ליד הכניסה למנזר, בתוך גן הנקרא גן האחווה נמצאת אנדרטה גבוהה מגולפת בעץ בצורת טוטם בשם איש באמונתו יחיה. הפסל מציג שלוש דמויות מהמאה ה-12 משלוש הדתות המייצגות לדעת אב המנזר, את הסובלנות. הפסל הוצב במקום בדצמבר2006" .

 

 

 

חוות דעת

לתשומת לבך: אתר צימר לא מפרסם ביקורות גולשים אלא המלצות בלבד. חוות הדעת נכתבות ע"י הגולשים, ואין אתר צימר לוקח אחריות על תוכנן.

כתיבת חוות דעת על מנזר לטרון

חובה למלא את כל השדות

* דירוג הניקיון:
* איכות השירות:
* התאמה האתר למציאות:
* תמורה הולמת למחיר:
* דירוג כולל:

לידיעתך: אנו שומרים על פרטיותך. כתובת הדוא"ל ומספר הטלפון שלך לא יפורסמו באתר. פרסום חוות הדעת יאושר רק לאחר אימות של החברה. לחברה יש את הזכות שלא לפרסם חוות דעת, ו/או לבצע שינויים בעריכה. מסיבות משפטיות, החברה תפרסם המלצות בלבד; ביקורות יועברו לטיפול ישיר של החברה מול המפרסמים.

X סגירה

לעסק זה עדיין אין חוות דעת.
הייה הראשון שכותב חוות דעת!
גילוי נאות
כל המידע בדף זה (כולל מחירים, מבצעים, תמונות, קופונים וכו') נכתב ומעודכן בידי בעל העסק או מי מטעמו. התמונות בדף הן להמחשה בלבד.

אם נתקלתם בשגיאה או טעות אנא כתבו לנו במייל

אטרקציות באזור

לכל האטרקציות באזור >>

שאלות ותשובות נפוצות על “מנזר לטרון”

שעות הפעילות מפורטות בדף העסק ומשתנות בהתאם לעונות השנה, שעון קיץ וכדומה.
עסקים עם נגישות לנכים מציינים זאת בדף בית העסק. יחד עם זאת, מומלץ מאוד לברר מול בעל העסק את מידת התאמת הנגישות לצרכים שלכם קודם לביצוע הזמנה.
לא כל עסק הסגור בשבת הוא גם שומר שבת. חשוב לבדוק זאת מול בעל העסק קודם לביצוע ההזמנה.
בדף העסק מודגש אם האתר מותאם גם לילדים. יחד עם זאת חשוב לברר מול בית העסק התאמת המקום לגילאי הילדים שלכם.
במסגרת מיזם "קופון פלוס" רשאי בעל עסק לעדכן את קופוני ההנחה שלו בכל עת וללא הודעה מראש. סוג או פירוט ההטבה יהיה רק זה המפורסם ביום מימוש הקופון. למען הסר ספק, בררו מול בית העסק.
התוקף רשום על הקופון. יחד עם זאת, על-פי תקנון "קופון פלוס", גובה/סוג ההטבה יהיה אך ורק בהתאם למפורסם בדף בית העסק בעת מימוש הקופון בפועל.
ימי הפעילות מפורטים בדף בית העסק ועשויים להשתנות בהתאם לעונות השנה.

להיות ראשון זה מחייב - צימר הינו אתר הצימרים הותיק והמוביל בישראל!
zimmer.co.il 2001 - 2024 © כל הזכויות שמורות לצימר תיירות בע"מ