גן הנדיב

,  
אודות
על קצה המזלג


גן הנדיב - מקום נפלא לכל המשפחה. כאילו אנו מטיילים באחוזות המלכים באירופה, גנים נפלאים, שפע של צבעים וריחות, נוף מדהים לים וכן, גם לבקר באחוזת הקבר של הנדיב הידוע.
 ומי שחפצה נפשו גם במנגל או סתם לנוח בחורשה אזי הוכשרו לכך מקומות רבים סביב האתר.
הכניסה ללא תשלום, חניה בשפע - צפוף בחגים.
 
גן הנדיב - עפ"י ויקפדיה:

גני רמת הנדיב - פארק טבע רחב ידיים הנמצא מדרום לזכרון יעקב, שהוקם סביב חלקת הקבר של הברון בנימין אדמונד דה רוטשילד.

סביב קברו של הברון ורעייתו עדה משתרע שטח של כ־4,500 דונם של גנים מטופחים. הברון ורעייתו נקברו בגני רמת הנדיב באפריל 1954 בטקס ממלכתי של קבורה מחדש. משפחת רוטשילד דואגת לטיפוח המקום ומממנת את פתיחת הגנים לקהל הרחב במשך כל השנה, ללא תשלום.

גני רמת הנדיב מהווים מוקד משיכה למטיילים ולתיירים. באזור הגנים מצויים מסלולי טיול ואתרים ארכאולוגיים. לאורך המסלול שזורים גנים לפי נושאים: גן המפלים, גן הוורדים, גן הדקלים, וגן הריחות. כמו כן, בגן ישנו אמפיתיאטרון בו נערכים קונצרטים בקיץ.

בדרום הכרמל משתרע שטח פתוח של כחמשת אלפים דונם, הנמצא בחזקת משפחת רוטשילד ונקרא: יד לנדיב. השטח המקיף את גן הזיכרון מתאפיין ברמה הררית, הבנויה ברובה מסלעי גירועליהם אדמת טרה רוסה חומה-אדומה. במזרח משתפלת הרמה אל בקעה פורייה ועתירת כרמים. במערבה מסתיימת הרמה במצוק תלול שנחשפים בו סלעי דולומיט. בין שכבות הגיר והדולומיט יש סלעי טוף וולקאני חווארי צהבהב, הנחשפים בעמקי הרמה ובמרומי הצוק המערבי. הרמה עוטה ברובה צומח וחורש ים תיכוני נמוך וביניהם בולטות חורשות של אורנים וברושים.

בשנת 2008 נפתח ליד הכניסה לגן, מרכז מבקרים הבנוי כתל ירוק שאדמה וצמחיה מכסים אותו. בתוך התל - אולם ובו מוקרן סרט על הברון רוטשילד ופועלו בארץ ישראל, אולם הרצאות, גלריה לתערוכות מתחלפות, מרכז מידע למבקרים, מזנון ומסעדה. מרכז זה היה לבניין הראשון בישראל שזכה לתו תקן של בנייה ירוקה. בבנייתו הודגשו החסכון באנרגיה, השתלבות בנוף ומזעור ההשפעה על הסביבה.

 

חוות דעת

לתשומת לבך: אתר צימר לא מפרסם ביקורות גולשים אלא המלצות בלבד. חוות הדעת נכתבות ע"י הגולשים, ואין אתר צימר לוקח אחריות על תוכנן.

כתיבת חוות דעת על גן הנדיב

חובה למלא את כל השדות

* דירוג הניקיון:
* איכות השירות:
* התאמה האתר למציאות:
* תמורה הולמת למחיר:
* דירוג כולל:

לידיעתך: אנו שומרים על פרטיותך. כתובת הדוא"ל ומספר הטלפון שלך לא יפורסמו באתר. פרסום חוות הדעת יאושר רק לאחר אימות של החברה. לחברה יש את הזכות שלא לפרסם חוות דעת, ו/או לבצע שינויים בעריכה. מסיבות משפטיות, החברה תפרסם המלצות בלבד; ביקורות יועברו לטיפול ישיר של החברה מול המפרסמים.

X סגירה
user
star star star star star
מומלץ מאוד
פינת חמד בלב הארץ. בילוי משפחתי בין הצמחים האקזוטים מול נוף הים המרהיב. נקי, מטופח ומסודר. חלקנו כבוד לנדיב בביקור באחוזת הקבר. לסיום ירדנו למסלול טיול קצר למעין. את הביקור סיימנו בטוזינג (פיקניק) בחורשה הצמודה. תודה לנדיב
אופיר, 4/10/2020
גילוי נאות
כל המידע בדף זה, (כולל מחירים, מבצעים, תמונות וכו...) נכתב ומעודכן בידי בעל העסק או מי מטעמו. אם נתקלתם בשגיאה או טעות אנא כתבו לנו במייל
אטרקציות באזור
לכל האטרקציות באזור >>